Tarot i przepowiadanie przyszłości.

Nazywany „biblią szatana”, część okultystycznej tradycji Zachodu tarot zdążył już w XVII obrosnąć czarną legendą. Zawsze budził wątpliwości i kontrowersje w naturze moralnej, duchowej i religijnej.

 

Talia tarota liczy sobie 78 kart, z czego karty te podzielone są na dwie grupy: Dużych (22)  i Małych Arkan (56), które podzielone są na różne kolory.  Na kartach znajdziemy różne symbole np. miecze, kielichy, buławy.

 

Tarot a religia.

Biblia pełna jest wypowiedzi, które dają przestrogę, a wręcz zakazują uprawiania magii i wróżbiarstwa. Ważna jest tutaj pokora, utrzymywanie właściwej postawy wobec nie tylko Boga, ale i drugiego człowieka i świata.

Zasady tarota.

Oto zasady, a głównie zakazy, które trzeba bezwzględnie stosować przy kartach tarota:

 • Nie wolno określać daty kiedy ktoś umrze. Według prawd religijnych o śmierci decyduje tylko i wyłącznie Bóg.
 • Nie można wróżyć najbliższym. W tarocie ważne jest zachowanie dystansu.
 • Nie można wróżyć samemu sobie. Dopuszczalne jest stawianie kart tylko w sytuacjach szczególnych i pod dużą ostrożnością.
 • Nie można wróżyć kobietom w ciąży, dzieciom, osobom mającymi problem ze swoimi emocjami.
 • Nie można się narzucać z wróżbiarstwem.
 • Nie można uzależniać innych od tarota.
 • Nie można się targować i wyłudzać pieniędzy. Klient od razu powinien wiedzieć ile zapłaci.
 • Nie można oszukiwać, wmawiać ludziom coś co trudno jest określić.
 • I najważniejsze. Obowiązkowo troszczyć się o bezpieczeństwo swoje i klienta.

Czy aby stawiać tarota trzeba mieć określone zdolności?

Tak. Ważne są tutaj zdolności ale i umiejętności . O ile zdolności są wrodzone to umiejętności trzeba nabyć. Może to być poprzez studiowanie literatury o tarocie, udział w kursach, ale najważniejsze to długotrwały proces wdrażania się w praktykę.

Tarot jako usługa.

Tarot to nie tylko zabieg magiczny ale też usługowy. Tutaj wróżbita to usługodawca, klient to usługobiorca, karty tarota to narzędzie pracy, a wróżba – to praca, czyli po prostu usługa.

Dobry tarocista.

Współczesny tarocista będzie mieć coś z roli terapeuty.
Zdecydowanie musi posiadać podstawowe informacje na temat psychologii. Powinien umieć doradzać i uważnie wysłuchiwać klienta. Będzie wykorzystywać karty w celu diagnostycznym, analitycznym oraz rozwoju osobistego.

Od zawsze temat tarota był kontrowersyjny i bardzo popularny. Liczba osób, które wierzą w tarota jest ogromna. Są też tacy, którzy mają obawy przed wróżeniem i boją się usłyszeć mało pozytywne informacje. Ważne jest jednak zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku.

Pamiętaj, że to Ty podejmujesz decyzje i że masz kontrolę nad swoją przyszłością. Karty nie podejmą za nikogo decyzji i nie stworzą przyszłości.

Autor

 • Urodzona nad morzem pasjonatka wyścigów żaglowców i surfingu. W swojej karierze zdobyła kilka medali za uprawianie sportów wodnych. Zajmuje się prowadzeniem kilku blogów, na których dzieli się informacjami zdobytymi w różnych zakątkach świata. Poza tym uwielbia kuchnie meksykańską.

2 komentarze

 1. Author

  Nie przejmuję się zbytnio zakazami. Często chodzę do wróżki, która rozkłada przede mną tarota i ukazuje nieznane mi dotychczas sprawy. Tarot stał się dla mnie wskazówką i pomocą w codziennych sprawach. Uważam, że zmienił wiele w moim życiu na lepsze.

 2. Author

  Tarot ukazuje nam przyszłość taką, jaka ona jest. Nie kłamie on, aby nam się przypodobać. Moim zdaniem warto wybrać się do wróżbity, który postawi przed nami karty i opowie nam o przyszłości.

Comments are closed.