Odkwaszanie organizmu: domowe sposoby i metamorfoza stylu życia

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z konsekwencji zdrowotnych wynikających ze złego odżywiania. Bagatelizujemy kwestie żywieniowe, co bardzo często kończy się wręcz tragicznie.

Jedną z przypadłości, która ma miejsce niezwykle często jest tzw. zakwaszenie organizmu. Odczyn pH w organizmie powinien mieć wartość pomiędzy 7,35 a 7,45 (równowaga kwasowo-zasadowa). W przeciwnym wypadku, sprawność i funkcjonowanie naszego układu pokarmowego może zostać mocno ograniczona.

Jak odkwasić organizm? – Domowe sposoby.

Odkwaszanie organizmu to proces, który można skutecznie przeprowadzić w domu. Takie substancje jak soda oczyszczona, ocet jabłkowy, sok z cytryny czy sok z limonki są bowiem skutecznymi neutralizatorami kwasowości w organizmie. Poniżej kilka skutecznych receptur:

 • ¼ łyżki sody + 200 ml wody + 2 łyżki octu jabłkowego
 • sok z trzech cytryn + 200 ml wody
 • sok z jednej limonki + ¼ łyżki sody + 200 ml wody

Każde z wyżej wymienionych rozwiązań wymaga regularnego (codziennego stosowania). W zależności od poziomu zakwaszenia kuracja może trwać nawet kilka tygodni.

Jak odkwasić organizm? Gotowe suplementy diet.

Alternatywnym rozwiązaniem dla domowych sposobów na odkwaszanie organizmu jest stosowanie gotowych suplementów diet. To metoda, której skuteczność jest bardzo wysoka i przy tym niezwykle wygodna. Wystarczy bowiem spożywać 1-2 kapsułki dziennie, by utrzymać równowagę kwasowo-zasadową w organizmie.

Jednym z suplementów diet, który cieszy się bardzo dobrą opinią jest Spirulin Plus. To kompozycja takich składników jak chlorella, spirulina czy mniszek lekarskich. Działa szybko i skutecznie. Poza funkcją odkwaszającą organizm pozwala pozbyć się nadmiarów wody z organizmu oraz nabrać sił witalnych.

Pacjenci chwalą Spirulin Plus za szybkość działania, brak skutków ubocznych oraz świetną skuteczność.

Jak odkwasić organizm? Zmień styl życia na zdrowszy!

Skuteczną metodą na odkwaszenie i przywrócenie równowagi kwasowo-zasadowej może okazać się zmiana trybu życia na zdrowszy.

Metamorfoza trybu życia to proces, który powinien zachodzić stopniowo. Nie można bowiem w ciągu kilku dób zmienić wszystkich nawyków. Wszak, wówczas organizm mógłby zareagować odwrotnie, aniżeli tego oczekujemy.

Zasady zdrowego trybu życia

 1. Regularność
  Prowadzenie regularnego trybu życia, zadbanie o systematyczną dietę i aktywność fizyczną to absolutna konieczność. Regularne podejmowanie aktywności fizycznej i dostarczanie jedzenie pozwala dostosować się organizmowi do panujących warunków i zdecydowanie efektywniejszą pracę.
 2. Dokładność
  Poprzez „dokładność” rozumie się skrupulatną realizację planu dietetycznego i treningowego. Aby organizm działał wydajniej musisz wykazać się perfekcjonizmem jeśli chodzi o dobór diety, treningu, suplementów oraz form relaksu.
 3. Zaangażowanie
  Kluczem do sukcesu jest zaangażowanie. Zmiana nie dotyczy tylko odżywiania czy treningu. Powinna być kompleksowa i dotyczyć całego trybu życia. W praktyce oznacza to, że podejmowane działania muszą być pro-zdrowotne.
 4. Nie tylko fitness ciała
  Zazwyczaj poprzez zdrowy tryb życia rozumie się dbanie o fizykę własnego ciała. To spory błąd. Równie istotnymi elementami jest umysł oraz emocje. Zadbaj o fitness mentalny, a zobaczysz, że standard Twojego życia i funkcjonowania bardzo szybko się podniesie.
 5. Fachowa wiedza
  Metamorfoza powinna być oparta o sprawdzoną, fachową wiedzę. Dlatego też, sugerujemy korzystać z pomocy specjalistów: trenerów personalnych, psychologów oraz dietetyków. Przynajmniej na etapie układania planów.

Reasumując, zdrowy tryb życia polega na rozsądnym, elastycznym podejściu do codziennych czynności. Powinniśmy każdą decyzję podejmować w oparciu o to, czy jest ona dobra dla naszego organizmu. Niezależnie od tego, czy dotyczy jedzenia, ćwiczeń czy innych sfer naszego życia.