Kredyt konsolidacyjny – pomoc w trudnych chwilach.

Masz dość spłacania kredytów w kilku bankach. Masz dość wyścigu z czasem żeby zdążyć zrobić opłaty. Weź kredyt konsolidacyjny i za jednym zamachem spłacaj swoje zobowiązania w jednym placówce. Oprócz oczywistej wygody co do opłacania rachunków bank może zaoferować ci nową niższą ratę.

 

Często się mówi, że kredyt konsolidacyjny służy do spłaty innych kredytów, właśnie tak jest i takie rozwiązanie to nie lada wygoda.

Ogromną zaletą tego produktu finansowego jest to, że nie musimy pamiętać o wszystkich terminach spłat innych wierzytelności, zamiast logować się na cały wachlarza banków wystarczy jedno zlecenie przelewu i Voila załatwione.

Bank przypomni o zbliżającym się terminie spłaty bądź zrobi przelew za nas . Dzięki takiemu instrumentowi finansowemu jak kredyt konsolidacyjny można nadwyżki środków zainwestować w domowe ognisko.

Konsolidacji mogą podlegać różne wierzytelności np. ratalne, gotówkowe, samochodowe, karty kredytowe czy mieszkaniowe.

A co najważniejsze poprzez wydłużenie okresu kredytowania obniżają się raty niestety zwiększając tym samym sumę całego kredytu.

 

Banki przed tym jak przyznają kiedy wnikliwie studiuje nasze dokumenty w tym historię kredytową.

Inną zaletą tego produktu finansowego jest możliwość pożyczenia dodatkowej gotówki a to czasem jedyna możliwość wyjścia z finansowego dołka. Wysokość środków w postaci dodatkowych „funduszy do ręki” to przeważnie 10% całego skonsolidowanego kredytu.

Oczywiście wysokość otrzymanych pieniędzy zależy na zdolności kredytowej wnioskującego o konsolidację, Pozostałe środki z banku w którym dostaliśmy kredyt konsolidacyjny, przeznaczone są na spłatę zaciągniętych przez nas kredytów w innych bankach.

Kiedy już podejmiemy decyzją o nowym zobowiązaniu warto sprawdzić oferty banków,. Sprawdzić należy wysokość rat po wybraniu odpowiedniego dla nas. Wtedy okaże się, że operacja konsolidacja się udała. Ważnym krokiem jest sprawdzenie RRSO które jest wyznacznikiem atrakcyjność kredytów.

Autor

  • Urodzona nad morzem pasjonatka wyścigów żaglowców i surfingu. W swojej karierze zdobyła kilka medali za uprawianie sportów wodnych. Zajmuje się prowadzeniem kilku blogów, na których dzieli się informacjami zdobytymi w różnych zakątkach świata. Poza tym uwielbia kuchnie meksykańską.

2 komentarze

  1. Zanim zdecydowałem się skonsolidować moje kredyty, sprawdziłem kilka ofert banków i parabanków. Różnice w ofertach są naprawdę duże. warto je porównać ze sobą.

  2. Skonsolidowałem kredyt mieszkaniowy z leasingiem samochodu. Koszty ogólne są większe ale raty miesięczne mniejsze.

Comments are closed.