Jak wybrać idealne regulowane biurko?

Chociaż biurka z regulacją wysokości mogą wyglądać i wydawać się takie same, to tak nie jest. Istnieją duże różnice między wieloma markami i modelami biurek regulowanych.

Elektryczne biurko do pracy na stojąco to biurko, które przesuwa się z wysokości siedzącej do stojącej, umożliwiając zmianę pozycji w której pracujemy. Chociaż istnieją różne typy biurek regulowanych, w tym na korbę, pneumatyczne i elektryczne, najlepszym rozwiązaniem do biura czy domu są modele elektryczne. Biurka elektryczne obsługiwane są za pomocą przycisku, jest to bardzo proste i intuicyjne.

Popularne stają się obecnie stojące konwertery na standardowe biurka stojące, ale nie zapewniają one wszechstronnego rozwiązania jakie gwarantują biurka elektryczne. W przypadku konwerterów mamy ograniczoną możliwość regulacji wysokości i mały blat roboczy, mieści się na nim tylko laptop.

Jak wybrać najlepsze regulowane biurko? Należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

Montaż

Niektóre biurka regulowane mają bardziej skomplikowany montaż i wymagają więcej pracy, wszystko zależy od umiejętności nabywcy. Warto spytać się sprzedawcy o możliwość montażu lub stopień jego trudności.

Stabilność

Jednym z najważniejszych aspektów każdego elektrycznie regulowanego biurka jest jego stabilność. Biurko elektryczne, które po złożeniu się chwieje nie da się skorygować, czy naprawić jak to jest w przypadku biurka standardowego . W takim przypadku od razu należy złożyć reklamację produktu. Niemożliwa jest wygodna praca przy biurku które się kołysze i jest niestabilne . Biurko powinno być stabilne również po podniesieniu do najwyższej pozycji stojącej.

Udźwig

Warto zwrócić uwagę na udźwig biurka, jakie zapewnia producent. Jeżeli nie zwrócimy na to uwagi, możemy łatwo zepsuć biurko lub skrócić jego żywotność zbyt dużym obciążeniem.

Zakres regulacji

Zakres regulacji wysokości biurka jest jedną z najważniejszych cech, na która trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu biurka. Mały zakres regulacji wpływa na jego ergonomię i komfort użytkowania.. Za niskie biurko uniemożliwi prace na stojąco.

Gwarancja

Długość okresu gwarancji jest bardzo zróżnicowaną w zależności od producenta i modelu biurka elektrycznego. Patrząc na gwarancje należy zwrócić uwagę na dwie kwestie, gwarancje konstrukcji biurka i gwarancję elektroniki. Elektronika w biurku jest najbardziej narażona na awarie. Niektóre marki gwarantują wieloletnią gwarancję, ale jak wczytamy się dokładnie w szczegóły gwarancji okazuje się, że elementy elektroniczne mają krótszy okres gwarancji. Niektóre modele biurek regulowanych mają nawet dziesięcioletnią gwarancję na elektronikę i nie są to produkty najdroższe.

Autor

  • Urodzona nad morzem pasjonatka wyścigów żaglowców i surfingu. W swojej karierze zdobyła kilka medali za uprawianie sportów wodnych. Zajmuje się prowadzeniem kilku blogów, na których dzieli się informacjami zdobytymi w różnych zakątkach świata. Poza tym uwielbia kuchnie meksykańską.

2 komentarze

  1. Przed zakupem elektrycznego biurka zwracałem głównie uwagę na jego gwarancję, stabilność i zakres regulacji. Mniej ważne było dla mnie dodatkowe wyposażenie którego praktycznie nie mam.

  2. Pracuję przy regulowanym biurku już od 2 lat i jestem bardzo z niego zadowolony, pomimo intensywnej codziennej eksploatacji cały mechanizm podnośnika pracuje idealnie.

Comments are closed.