Jak schudnąć z nóg? Co zrobić, aby wyszczuplić nogi?

Figura ma bardzo duży wpływ na atrakcyjność kobiety. Długie, zgrabne nogi to niesamowity atut, który chciałaby posiadać każda kobieta. Niestety, na nogach, a w szczególności na udach bardzo często odkłada się tkanka tłuszczowa. Nie dość, że nogi zwiększają swoją objętość, to często pojawia się dodatkowy defekt kosmetyczny w postaci cellulitu.

Jak schudnąć z nóg?

Zastanawiasz się jak uporać się z nadwagą nóg? Generalnie sam proces jest bardzo prosty – trzeba jedynie potrafić utrzymać dietę odchudzającą i zadbać o odpowiednią ilość ruchu.

Jak schudnąć z nóg

Brzmi banalnie, nieprawdaż? Niestety w praktyce odchudzanie to zdecydowanie większe wyzwanie. Bardzo dużym problemem staje się brak odpowiedniej motywacji do działania. Ulegamy pokusom, odpuszczamy treningi…to finalnie doprowadza do zaniechania odchudzania.

Jeśli chcesz schudnąć musisz wiedzieć, że przygotowanie mentalne jest równie ważne, co przygotowanie diety i planu treningowego. Psychika musi być gotowa na tak duże wyzwanie, jakim niewątpliwie jest odchudzanie. 

Jaką dietę wybrać?

Jak już pewnie zdążyłaś się zorientować – w Internecie znajdziesz wiele materiałów na temat odżywiania. Gotowe diety, jadłospisy dla konkretnej wagi i preferencji kulinarnych – to wszystko można znaleźć na blogach i forach na temat odchudzania.

Co zatem wybrać, by skutecznie odchudzić nogi? Przede wszystkim zadbaj o to by dieta była zdrowa i składała się z jak najmniejszej ilości niezdrowych tłuszczy i węglowadanów prostych.

Jaka aktywność fizyczna?

Aby odchudzić nogi i spalić tkankę tłuszczową z łydek, ud oraz pośladków należy realizować wybrane ćwiczenia. Doskonale sprawdzają się: przysiady, wykroki oraz wspięcia na palce. Każde z tych ćwiczeń można wykonać w zaciszu domowym, gdyż nie jest potrzebny do nich specjalistyczny sprzęt.

Należy również pamiętać, że podstawą treningu odchudzającego powinny stanowić aeroby, a wyżej wymienione ćwiczenia są tylko dodatkiem.

Jaki suplement?

Obecnie na półkach sklepów ze zdrową żywnością oraz suplementami, mamy do wyboru wiele różnych specyfików. Jednym z takowych jest zielona herbata, której właściwości pro-zdrowotne wykorzystywane są od wielu lat.

suplement na odchudzanie

Ostatnimi czasy, zielona herbata ponownie zyskała sporą popularność. Wszystko za sprawą jej wpływu na odchudzanie. Wszakże, problem nadwagi ma coraz większą skalę i dotyka jeszcze więcej osób.

Liczne badania wykazały, że zielona herbata ma wpływ na tempo przemiany materii. Właściwości suszu ziołego tej rośliny pozwalają także uwolnić organizm od toksyn (funkcja detoksacyjna).

Czy zatem można powiedzieć, że zielona herbata jest dobrym specyfikiem na odchudzanie? Tu o zdanie najlepiej zapytać konsumentów. Wszakże, badania i rzeczywistość to w kwestii produktów odchudzających bardzo często dwie inne kwestie. Poniżej prezentujemy trzy opinie naszych czytelników na temat zielonej herbaty.

Justyna66 napisała:

Zielonę herbatę stosuję od trzech miesięcy. Jestem względnie zadowolona. Faktycznie czuję się lepiej, niż do tej pory, jednakże kilogramy ubywają w bardzo wolnym tempie. Spodziewałam się szybszych rezultatów.

Kappi76 napisał:

Mogę powiedzieć tylko tyle – zielona herbata jest dobrą alternatywą dla kawy, ale czy można ją nazwać suplementem odchudzającym? Szczerze mówiąc, ja nie zauważam jakiś wielkich rezultatów. Na mnie zielona herbata działa chyba tylko i wyłącznie pobudzająco.

KamillaWrocław napisała:

Stosuję zieloną herbatę od roku. Traktuję to jako suplement wspomagający dietę i jestem bardzo zadowolona. To nie jest środek dzieki któremu schudniesz 5 czy 10 kilogramów na miesiąc, aczkolwiek gwarantuje swojego rodzaju stabilizację. Wydaje mi się, że to dobry sposób na uniknięcie efektu jojo, wzmożenie odporności czy poprawę samopoczucia. Zaletą tego rozwiązania jest niewątpliwe cena – zieloną herbatę dobrej jakości kupimy za kilkanaście złotych. Inne specyfiki na odchudzanie są zwykle znacznie droższe.