Dom na własność

Obserwując rynek pierwotny można zauważyć wiele ciekawych ofert. Czy stać mnie na to, aby kupić nieruchomość na własność? Jeżeli ktoś na poważnie myśli o tym, aby poczynić takie inwestycje finansowe, to koniecznie powinien przekonać się o tym. Nie ma co zwlekać, ponieważ może się okazać, że ktoś sprzątnie nam interesując oferty sprzed nosa. Dzisiaj wiele takich można znaleźć. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę domy pochodzące prosto od deweloperów.

 

Dom z rynku pierwotnego

Co prawda, jeżeli chodzi o ogłoszenia to więcej jest mieszkań, ale nie można powiedzieć, że domów też nie ma. Są i to w wielu miejscach. Mieszkania powstają bardziej w miastach, w samym jego centrum, a domy na obrzeżach lub w mniejszych miejscowościach, gdzie jest więcej miejsca pod inwestycje budowlane. Dom nie jest wcale drogą inwestycją, ponieważ często może się bowiem okazać, że jego cena jest porównywalna , jeżeli chodzi o mieszkania w centrum miasta. Dla jednych mieszkanie na samych obrzeżach ma swoje zalety, a dla innych minusy. Osoby kochające ciszę i spokój na pewno docenią ten fakt, że mogą zakupić dom od dewelopera, gdzie będą mieli dla siebie i dla swoich bliskich dużo miejsca do dyspozycji.

 

Kupno domu od podstaw

Dom najczęściej kupujemy dzięki temu, że mamy do dyspozycji kredyt hipoteczny. Deweloperzy ułatwiają swoim klientom życie, oferując im ułatwienie kontaktu w celu zaciągnięcia takiego kredytu hipotecznego. Są to naprawdę duże pieniądze, dlatego formalności trwają. Niestety, ale nikt od ręki nikomu nie pożyczy takich pieniędzy. Czas oczekiwania może się dłużyć, ale należy mieć w pamięci, że to wszystko dla swojego dobra. Dla dobra swoich bliskich, którzy będą mogli zamieszkać w nowo wybudowanym domu, gdzie być może dostępny będzie także ogródek. Jest to ogromna zaleta, jeżeli kocha się kontakt z naturą lub jeżeli ma się/planuje się mieć dzieci. Maluchy kochają biegać po świeżym powietrzu, a przy takim domku na pewno będą mieli do tego wiele fantastycznych okazji, mając ogródek.

Autor

  • Urodzona nad morzem pasjonatka wyścigów żaglowców i surfingu. W swojej karierze zdobyła kilka medali za uprawianie sportów wodnych. Zajmuje się prowadzeniem kilku blogów, na których dzieli się informacjami zdobytymi w różnych zakątkach świata. Poza tym uwielbia kuchnie meksykańską.

2 komentarze

  1. Kupiliśmy dom od dewelopera z działką 8ar w spokojnej okolicy poza miastem, mamy kredyt hipoteczny rozłożony na 30lat.

  2. Domy sprzedawane przez deweloperów mają zwykle małe działki i są położone blisko siebie, tak że sąsiad zagląda nam przez okno. Mi się to nie podoba, ale zależy kto co lubi….

Comments are closed.