Chrapanie i bezdech senny. Jak uniknąć tych niebezpiecznych dolegliwości?

Chrapanie to nie tylko akustyczne zjawisko, to także objaw bezdechu sennego – poważnej przypadłości, której konsekwencje mogą być naprawdę bardzo poważne.

Bezdech senny – co to takiego?

Poprzez bezdech senny rozumie się zatrzymanie oddychania na kilka sekund. Te zjawisko ma charakter epizodyczny i może występować podczas jednej nocy nawet kilkaset razy.

Bezdech senny może skutkować niedotlenieniem, udarem mózgu oraz zawałem serca. Ponadto, osobie borykającej się z tą przypadłością dokuczają silne bóle głowy i problemy z koncentracją. Dodatkowo, w przypadku mężczyzn bezdech senny może skutkować zaburzeniami erekcji.

Jak widać, konsekwencje zdrowotne bezdechu sennego mogą mieć naprawdę kłopotliwy charakter.

Nie lekceważ chrapania!

Chrapanie bardzo często jest ignorowane. Spora duża część osób najzwyczajniej w świecie nie jest świadoma konsekwencji zdrowotnych wynikających z chrapania i bezdechu sennego.

Nigdy nie lekceważ chrapania. Nieleczenie może doprowadzać do pogłębienia problemu, czego konsekwencją mogą być trudności w leczeniu w przyszłości. Co więcej, bezdech senny może okazać się nawet śmiertelnym zagrożeniem. Prowadzi on bowiem do udaru mózgu lub zawału serca.

Jak wyeliminować chrapanie?

Chrapanie to zjawisko bardzo powszechne. Szacuje się, że około 40% społeczeństwa regularnie chrapie. W zdecydowanej większości problem ten dotyka mężczyzn, co jest uwarunkowane różnicami w anatomicznej budowie układu oddechowego.

W leczeniu chrapania zastosowanie znajdują:

  • Zabiegi chirurgiczno-plastyczne
  • Farmakologia
  • Suplementy diety
  • Preparaty w formie sprayów i aerozolu

Snoran Plus na chrapanie!

Innowacyjnym, niezwykle skutecznym rozwiązaniem na pozbycie się chrapania jest suplement diety Snoran Plus.

Snoran Plus to preparat w formie tabletek do codziennego stosowania (1 sztuka dziennie), który dociera do źródła problemu i eliminuje go. Dzięki niemu, możemy pozbyć się tej uciążliwej przypadłości raz na zawsze. Pełen efekt daje trzymiesięczna kuracja preparatem.

Snoran plus to produkt o bardzo bogatym składzie. Z redaktorskiego obowiązku publikujemy pełen skład tego rozwiązania: ekstrakt z liści mięty pieprzowej (Mentha piperita L.) 4:1; otoczka kapsułki – żelatyna; ekstrakt z liści melisy lekarskiej (Melissa officinalis L.) 4:1; ekstrakt z liści eukaliptusa gałkowego (Eucalyptus globulus Labill.) 4:1; ekstrakt z korzenia gorzknika kanadyjskiego (Hydrastis canadensis L.) 4:1; kwas L-askorbinowy (witamina C); ekstrakt z korzenia prawoślazu lekarskiego (Althaea officinalis L.) 4:1; sproszkowane ziele tymianku (Thymus vulgaris L.); barwnik – dwutlenek tytanu.

Producent zaleca przyjmować 2 kapsułki Snoran Plus w ciągu doby – popijać dużą ilością wody. Według informacji oraz opinii konsumentów – pierwsze efekty, tj. znaczącą poprawę zauważyć można już po kilku tygodniach regularnej suplementacji Snoran Plus.

Trzeba przyznać, że spośród wszystkich naturalnych (nieinwazyjnych) rozwiązań na chrapanie – Snoran Plus cechuje się zdecydowanie najwyższą efektywnością.